המעצבת הרב תחומית עליזה שינזון משיקה את 'חלקת מאדים'- קולקצית פסלי תאורה בעיצובה.

סיפורה של קולקצית פסלי האור החדשה של היוצרת המוערכת עליזה שינזון החל מהתבוננות בשקית מים, בתוכה זוג דגי זהב.  השקיפות, האור ותנועת המים והדגים הם שהיוו במה אסוציאטיבית ופורה לסדרות התאורה הממחישות יישום שונה, יצירתי ואיכותי בהארת חללים פרטיים וציבוריים, תוך שכל אחת מהן יוצקת ערכים פונקציונליים ואסתטיים ייחודיים ובלתי שגרתיים. בימים אלה, משיקה שינזון קולקציית פסלי תאורה מרהיבה, 'חלקת מאדים' שמה, ממנה ניתן להתרשם בסטודיו של האומנית בהרצליה פיתוח.

על אף היותם דוממים נדמה כי כל פסל ופסל מתוערר לחיים; שינזון השכילה להפיח בהם תנועתיות הרמונית ודינמית שמדגישה את הערכים האסתטיים והפונקציונליים ובכוחם ליצור אפקט מונומנטלי של ממש. בעיצובם היא יוצקת את ההבנה העמוקה בחומר וצורניות שצברה לאורך השנים ויחסי הגומלין בין אלו משתקפים הלכה למעשה בתוצר הסופי.

הפסלים מגוונים ומושתתותים על תמות עיצוב שונות: אל מול צורניות גיאומטרית ברורה וחדה, בולטות סדרות בסילואטות אמורפיות ודינמיות שמוסיפות רכות עוטפת לחלל הנתון. דוגמאות לכך הם פסלי ה- Moonface  – אריחי אור המסתירים ומגלים כאחת את הטקסטורה הטבעית מצמחים אבסטרקטיים המדמים פני ירח. השילוב בין האריחים יוצר סיפור נוסטלגי המאגד קהילות הנושאות עיניהן לשמים ונחשפות למולד הירח חודש בחודשו. כך גם פסלי ה-DIAMOND החושפת מפגש בין שלל צורות גיאומטריות תלת מימדיות שיחד משליכות צורות על התקרה וקירות החדר ויוצרות משחק מסקרן בין אור וצל. ופסלי ה-FROZEN WIND  מושתתת על הקפאת בד שהארת תנועתו משמשת כאלמנט אמנותי במראה אקראי וטבעי.  פסלי הWater Ballons  המסקרנים מציגים הכלאה בין אור, מים ותנועה. זוהי בחינה אמנותית ומופשטת של אלמנטים שהיו והשתנו באמצעות מים, רוח, אוויר וכיוב'. בכך משכילה שינזון להקפיא את הרגע תוך שהיא מציגה שלב מתקדם באבולוציה של המוצר לאחר שהוכנסה אליו ישות והוצאה ממנו תוך בחינה של הנותר במרחב.

To see the original article page in "Gridi" magazine, click here.

JOIN OUR NEWSLETTER

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • LinkedIn - Grey Circle

© 2019 Studio Alisa Sheinson